Mobil Reklamcılık

Telefon teknolojisi, ilk çıktığı günden bu yana büyük bir gelişme göstererek akıllı hale gelmiş, internete saniyesinde bağlanmaya başlamıştır. Bunun bir sonucu olarak her insanın hayatında cep telefonu, önemli bir tutar. Bu nedenle mobil reklamcılık, kendilerini geliştirmek ve iletletmek isteyen firmaların atması gereken önemli bir adımdır. Her ne kadar bilgisayarlar gelişmiş de olsa, tüketiciler günün her vakti onlarla vakit geçiremez. Ne var ki insanlar, iş yerlerinde dahi telefonlarını aktif olarak kullanmaya devam eder. Mobil reklamcılık burada devreye girerek, reklamlarınızı SMS, banner ve mobil cihazlara uyumlu şekilde göstermeyi ele alır. Ayrıca sitenizi mobil sürümle uygun hale getirerek, kullanıcıların daha rahat bir kullanıma kavuşmasını sağlar.

Mobil Reklamcılığın Avantajları Nelerdir?

Web tabanlı olan reklamlar, mobil cihazlarda her zaman görüntülenmeyebilir ya da tüketiciler gerekli verimi almayabilir. Bunun için kullanılan mobil reklamlar, yalnızca mobile özel şekilde görüntülenir. Telefonlar, bilgisayarlara göre kullanıcıyla daha yakın iletişimde olduğu için, reklamların gösterim ve tıklama oranı daha fazladır. Zira çoğu insan bilgisayar kullanırken reklamları görmezden gelir ya da engellemesini yapar. Yapılan çalışmalar, insanların bir günde uzun saatleri telefonda geçirdiğini göstermektedir. Dolayısıyla mobil reklamcılık sadece reklam gösterilmesini değil, aynı zamanda sitenizin mobil cihazlara uyumlu hale getirilmesini sağlamaktadır. Böylece sizi telefondan ziyaret eden kullanıcılar, daha uyumlu bir site ile karşılaşarak, sizi daha aktif kullanmaktadır. Ayrıca mobil seçeneği olan siteler, Google robotları tarafından da daha ön sıralarda gösterilmektedir.

Mobil Reklamcılıkta Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobil reklamcılık, doğru kullanıldığı ve tasarlandığı takdirde kısa sürede sonuçlarını gösterir. Bunun için dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bunlardan ilki, video şeklinde reklamlar kullanılmasıdır. Her ne kadar insanların televizyon reklamlarını çabucak unutması ve izlememeyi tercih etmesi bir gerçek olsa da, yapılan çalışamalar video reklamların daha hatırlanabilir olduğunu ve izlenme olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca mobil reklam verirken hedef kitlenizi doğru belirleme ve sitenin yatay-dikey uyumluluğu da dikkat edilmesi gereken, önemli hususlar arasındadır. Ajansımız firmanızı mobil uyumlu hale getirirken, sizi doğru bir şekilde inceleyerek, en iyi çözüm önerisini sunmaktadır.

Mobil Reklamcılık ve Pazarlama Çözümleri

Mobil reklamcılık ve pazarlama çözümleri konusunda başarının ayrıntıda gizli olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Mobil cihazları ile internette araştırmalar yapan kullanıcılara reklamları göstererek pratik ve rahat bir kullanım fırsatları sunulur. Bunlar için 3 farklı çözüm yolu dikkatleri çekiyor.
1. Mobil internet siteleri sayesine müşteriler rahatlık ile saklanabilir. Iphone, Android ve tablet bilgisayarlar için uyumlu hale getirilen bu yöntem potansiyellere internet sitesinin kullanımlarının daha kolay hale gelmesi sağlanır. Telefon numaralarından haritalara varana kadar mobil kullanıcıların ilk ulaşım sağlaması gereken bilgilere ilk erişmeleri davranışlarına göre daha öncelik kazanacaktır.
2. Google adwords reklamları sayesinde internet kullanıcıları konum hedefleme için yapılan yöntemleri tercih ederek etkili potansiyellere reklamları gösterir. Bunun için youtube videoları, googleden arama sonuçları, görüntüleme reklam ağları dahil olarak yer alan mobil aplikasyonlar ile sağlanır.
3. Facebook ile Instagram reklamları bu alanda en çok tercih edilenlerdir. Belli konularda yer alan ya da niteliklerde olan internet kullanıcıları için üstün hedefleme yöntemi sayesinde mobil davranışlara göre kreatifler sunarak verimli reklam sunma konusunda ön planda olacaktır. Reklamları bu ağlar üzerinden mobil internet siteleri için vermenin ardından mobil aplikasyonlarda gösterimleri sağlanır.
Bu sayede kullanıcılar istedikleri başarıları çok daha rahat bir şekilde elde edebilecektir.