İçerik Pazarlama

İster kişisel, isterse profesyonel olsun her sitenin kurulumu ve tasarımı tamamlandıktan sonra yükselmesi için dijital içerik pazarlaması gelmektedir. Zira siteye kullanıcı trafiği çekebilmek için öncelikle özgün, konuyla ilgili ve düzgün yazılmış içerikler gereklidir. Dijital içerik pazarlaması, sitenizin Google sıralaması ile de doğrudan ilgilidir. Zira Google, yapılan bir arama sonucunda ilgili sonuçları, belirli puanlamalara göre yapmaktadır ve bunlardan en önemlilerinden biri de içeriklerin nasıl olduğudur. Kelime tekrarı yapmak, anahtar kelime kullanmamak ya da yanlış kelimeler tercih etmek, yanlış bir Türkçe kullanmak sizi geri düşüreceği için, siteden elde ettiğiniz gelirleri de doğru orantılı şekilde düşürecektir.

İçerik Pazarlama Yöntemleri Nelerdir?

İçerik pazarlama, dört yöntem üzerine kuruludur;
1. Video içerikleri,
2. Sosyal medya içerikleri,
3. Blog içerikleri,
4. SEO çalışmaları.
İçerik pazarlama yöntemleri, her birinde farklı şekilde ele alınır. Video içerikleri özellikle son zamanlarda ön plana çıkmış olup, metinlerin videoya uygun şekilde dökülmüş halidir. Sosyal medya içerikleri ise metinlerin, Instagram ve Facebook gibi platformlarda, kullanıcılar için daha ilgi çekici hale gelmesini kapsamaktadır. Bloglar, kullanıcıya göre çeşitlenen konularda bulunduğu için, blog içerikleri de yüzlerce konu üzerine olabilir. Ancak burada anlatım tarzı kurumsal bir dilin aksine, okuyucuyla daha sıcakkanlı bir yapı seyreder. SEO çalışmaları ise sitenizin sıralamasını arttırmak için yapılan çalışmalardır.

İçerik Pazarlama’nın Önemi Nedir?

İş sektörü, her dakika canlı bir rekabet halindedir. Söz konusu rekabet, online platformlarda dahi devam etmektedir. Bunların arasından öne çıkabilmek ve tüketicilerin ilgisini çekebilmek için, içeriklerin doğru, ilgi çekici ve okuyucunun sorularını cevaplayan tarzda olması gereklidir. İçerik pazarlamanın doğru şekilde yapılması, hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı daha kolay bir hale getirmektedir. Ancak bunun en önemli şartı, bunu istikrarlı şekilde sağlamanız ve özgün olmanızdır. Ancak çoğu firma, içerik üretimi için gerekli zamanı da ayıramamaktadır. Ajansımız blog, haber sitesi ve sosyal medya gibi konular üzerine, özgün ve tamamen SEO uyumlu olan içerikler üreterek, kullanıcılarınız ile aranızda bir köprü kurmanızı daha da kolay hale getirmektedir.

İçerik Pazarlama Stratejisi Nelerdir?

İçerik pazarlama stratejisi sayesinde aslında istenen yerlere gelmek bir hayli kolay olacaktır. Etkin pazarlama alanlarında konsept ve insanların gerçekten ilgilerini çekebilecek şekilde hikayelerin anlatılması odak noktaya gerişim konusunda faydalı olacaktır. İçerikler kullanıcılar tarafından eğer pazarlama ya da satış öğesi olarak gözlemlenirse bu istenen sonuca erişim maalesef ki hüsran olacaktır. Bu yüzden satış yapmaya çalışmadan belirlenen strateji sayesinde daha çok satış yapmak ön plana çıkacaktır. İçerik markaların tanıtımlarını daha iyi bir şekilde yapmak, satışların artmasına gidecek gayeyi ön plana almak, müşterilere yardımcı olmak ve onların da fayda alabilecekleri değerleri üreterek ihtiyaçlara odaklanmak gerekir.